Upravit stránku

Od poloviny roku 2016 vlastní KLIMADŮM společnost DŘEVOZÁVOD PRAŽAN s.r.o. Historie těchto dřevostaveb je ale mnohem delší, pojďme si vyprávět příběh, jak se zrodil poctivý KLIMADŮM.
 

Moderní filozofie založená na tradici

Založení firmy KLIMADŮM v roce 2002 bylo odpovědí na stále rostoucí poptávku po kvalitních dřevostavbách s difuzně otevřeným systémem. Tehdejší majitel, Gottfried Zelenka, dipl. Ing. nabízel jako jediný v České republice systém křížově lepených panelů (KLP). Vycházel ze svých zkušeností ze zahraničí, především ze Švýcarska a Německa, kde jsou moderní dřevostavby mnohem rozšířenější než u nás. Unikátní know-how skloubil s rodinnou tradicí řemesla v oblasti stavebního truhlářství a strojního tesařství. A vznikl KLIMADŮM.

Začátky firmy byly velmi náročné jak po finanční, tak časové stránce. Jedním z hlavních problémů bylo získat spolehlivé řemeslníky z oborů dřevozpracování. Díky řemeslné dovednosti a zkušeností s projekcí staveb ze dřeva dokázal pan Zelenka se svým týmem navrhnout takové domy, které maximálně odpovídaly představám investorů o dřevostavbě - moderní, energeticky úsporný a zdravý rodinný dům. Svůj postoj k dřevostavbám v té době změnily i banky, které umožňovali nové způsoby financování. Prosadit se pak bylo naopak snadné. Díky zvolené technologii, kvalitě provedení a dobrým referencím nebyl problém s odbytem výroby a kapacita byla vytížena na roky dopředu.

Již nějakou dobu jsme se rozhlíželi po možnostech rozšíření našeho sortimentu výroby tímto směrem, a tak jsme se s panem Zelenkou dohodli na odkoupení celé firmy. Naše dohoda je založena na několikaleté spolupráci a kompletním zaškolení našeho týmu, který bude ve výrobě úsporných KLIMADOMŮ pokračovat.

Ing. Jiří Pražan, jednatel DŘEVOZÁVOD PRAŽAN s.r.o.

KLIMADŮM v rukou DŘEVOZÁVODU PRAŽAN

Ke KLIMADOMU máme blízko - DŘEVOZÁVOD PRAŽAN je také rodinná firma, jejíž prioritou je kvalitní výrobek a spokojený zákazník ve všech ohledech. Změny zatím přinesly reorganizaci výrobních prostor v Poličce nutných pro kvalitní a bezproblémovou výrobu dřevostaveb. Pro nové středisko KLIMADŮM jsme založili úplně nový tým ze stávajících a nových zaměstnanců. Hlavou týmu je vedoucí střediska, který zároveň zajišťuje projekční a přípravné práce výroby. K ruce má zkušené spolupracovníky zajišťující veškerý materiál, strojní opracování a prefabrikaci dílců. Samozřejmostí je i externí tým pro montáž stavby na místě realizace.