Upravit stránku

První realizovaný projekt v Poličce

V loňském roce jsme byli osloveni s poptávkou na realizaci rodinného domu v Kamenci u Poličky, kterou se nám podařilo získat a koncem roku proběhla bezproblémová montáž tohoto domu. Přečtěte si více o naší první realizované stavbě v Kamenci.

Naše stavby testujeme denně na vlastní kůži

Již při úvahách o rozšíření našeho výrobního portfolia o dřevostavby typu Klimadům bylo jasné, že bude nutné vytvořit pracovní zázemí v blízkosti výroby pro vedoucího a přípraváře výroby.
Tento prostor měl odpovídat aktuálnímu standardu pro kvalitní pracovní prostředí, zároveň nabízet možnost prezentovat vlastní produkt a ukázat varianty možného interiéru dřevostavby.
Rozhodnutí o způsobu realizace bylo celkem snadné, neboť nejvhodnější bylo navrhnout, vyrobit a smontovat kancelář z elementů vlastní výroby. Tento způsob nám umožnil prověřit prakticky všechny etapy výstavby v praxi a následně také dlouhodobě sledovat její fungování, jednotlivé parametry interiérového klima a uživatelský komfort doslova na vlastní kůži.

Dřevostavba na půl-klíč. Proč se vám vyplatí?

Rádi byste bydleli v úsporné a zdravé dřevostavbě, ale zároveň se podíleli na budování svého domova? Pokud nejste ten typ, kterému stačí pouze sledovat, jak mu před očima roste dřevostavba na klíč, je pro vás vhodnější pořídit si tzv. dům na půl-klíč neboli na dokončení. To, v jaké podobě vám stavbu předáme, je vždy na dohodě. Nejčastěji mají investoři zájem o holou uzavřenou dřevostavbu.

Dům, který „dýchá“

Difuzně otevřenou, nebo difuzně uzavřenou konstrukci? Znáte mezi nimi rozdíl? Mnoho stavebníků bohužel netuší, jak se tyto dva odlišné typy konstrukcí chovají. Jejich hlavním úkolem je vypořádat se se vzdušnou vlhkostí, která na stěnu působí zevnitř i zvenčí. A každá s nich na to jde trochu jinak.

Ultra-nízkoenergetické domy

V dnešní době, kdy všechny majitelé rodinných domů zajímají výdaje za provoz domácnosti, je nízkoenergetický dům téměř samozřejmostí. Investice do úsporného domu se vám během několika let vrátí.