Upravit stránku
16. 11. 2016Pražan Jiří

V dnešní době, kdy všechny majitele rodinných domů velmi zajímají výdaje za provoz domácnosti, je nízkoenergetický dům téměř samozřejmostí. Investice do ultra-nízkoenergetické dřevostavby se vám během několika let vrátí.

KLIMADŮM pro maximálně komfortní a úsporné bydlení

Naše difuzně otevřená konstrukce vytváří ideální prostředí k bydlení. Skvěle izoluje, ale zároveň umožňuje domům tzv. „dýchat“. Nezadržuje uvnitř obvodových stěn vlhkost, a tak nedochází k nežádoucí kondenzaci vodních par a s ní spojenému vzniku hub a plísní. 

Ultra-nízkoenergetické dřevostavby

Bydlete s velmi nízkou spotřebou energie

Naše dřevostavby označujeme za ultra-nízkoenergetické, protože se pohybují na hranici nízkoenergetického a pasivního domu. Jinými slovy náš ultra-nízkoenergetický dům + moderní technika uvnitř = pasivní dům. Základem je vždy kvalitní, precizně smontovaná konstrukce domu. Součinitel prostupu tepla obvodovou stěnou, který vypovídá o tepelně-izolačních vlastnostech domu, je u KLP panelů podstatně nižší než u běžných staveb (při zachování stejné tlouštky). Jeho konkrétní hodnota je U ≤ 0,16 W/m2K.

Pro vaši lepší představu zveřejňujeme údaje o spotřebě na výrobu tepla a ohřev vody předané od našich stavitelů. Hodnoty uvádí, kolik energie z rozličných zdrojů přibližně spotřebujete v rodinném domě z KLP panelů s obytnou plochou ca 130 m2:

  • 1,8 kubíků sypaných dřevěných peletek
  • 3,7 prostorových metrů palivového dřeva
  • 500 norm-kubíků plynu
  • 560 l extra lehkého topného oleje

Od roku 2020 bude zavedena nová směrnice, podle které se budou moci stavět domy jen s tzv. spotřebou energie blízkou nule. Cílem je snížení tvorby oxidu uhličitého (až 40 % ho vyprodukují budovy). Méně úsporné domy již nedostanou stavební povolení. Naše KLIMADOMY z KLP panelů tyto podmínky splňují již dnes, pro nás se tedy nic nemění.